Ks. Leon Andrzejewski urodził się w 1907 r. w Woli Nakonowskiej koło Włocławka. W latach 1925-1930 studiował w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku.
Święcenia kapłańskie uzyskał 22 czerwca 1930 r., po czym został skierowany jako wikariusz do parafii w Opatówku. W 1931 r., po śmierci proboszcza parafii Opatowek ks. prałata Adama Marczewskiego opublikował, pod kryptonimem "X.L.A.", w sieradzkim tygodniku "Dobry Pasterz" artykuł poświęcony historii Opatówka oraz przedstawił sylwetkę zmarłego proboszcza i przebieg uroczystości pogrzebowych.
Po dwuletniej posłudze w Opatówku został wysłany na studia teologiczne do Fryburga w Szwajcarii. Ukończył je w 1935 r., uzyskując tytuł doktora teologii.
Po powrocie do Polski był wikariuszem w Kole i w Sieradzu. W 1938 r został skierowany na studia do Rzymu, gdzie habilitował się w 1939 r. W tym samym roku został mianowany profesorem teologii dogmatycznej w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku.
Po wybuchu II wojny światowej został aresztowany przez okupantów hitlerowskich, więziony we Włocławku, Lądzie i Szczyglinie, a następnie przewieziony do obozów Sachsenhausen i Dachau. W obozie w Dachau, gdzie więziono wielu księży, potajemnie wykładał teologię dogmatyczną. Po uwolnieniu pracował w latach 1945-1946 jako duszpasterz polskich placówek we Francji. W maju 1946 r. powrócił do Włocławka, gdzie objął stanowisko wicerektora. Od 1 lipca 1952 r. do 23 marca 1965 r. był rektorem tegoż seminarium. Opublikował 27 artykułów naukowych, głównie w "Ateneum Kapłańskim".
Zmarł w Częstochowie 29 sierpnia 1965 r. i został pochowany we Włocławku.
Pomimo krótkiego, dwuletniego, sprawowania posługi kapłańskiej w Opatówku pozostawił po sobie dobrą pamięć parafian, szczególnie członków organizacji katolickich, z którymi przez lata utrzymywał serdeczny kontakt.
J. Miluśka. Andrzejewski L. Slownik Biograficzny Wielkopolski Południowo-Wschodniej, t. 3. Kalisz 2007; E. Weiler. Die Geistlichen in Modling [1971];425 lat Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku : profesorowie i moderatorzy XX wieku. Włocławek 1997; Korespondencja ks. Leona Andrzejewskiego z Janiną Miluśką