Wieś sołecka leżąca na wschód od Opatówka, licząca 129 mieszkańców. Należy do parafii Rajsko.
W 1443 r. wieś należała do arcybiskupstwa gnieźnieńskiego. Na początku XVI w. wieś dawała dziesięcinę arcybiskupom, zaś plebanowi w Rajsku meszne po 2 miary żyta i tyleż owsa z łanu. W 1579 r. podstarości opatowski Miłaczewski płacił od dwóch łanów, 3 łanów sołtysich i 1 zagrodnika. Na początku XIX w. wieś przeszła na własność gen. Józefa Zajączka. Za jego czasów, w wyniku regulacji dóbr powstało 16 gospodarstw. Włościanie byli zobowiązani do opłacania czynszu, świadczenia robocizny i utrzymywania, wraz z włościanami wsi Borów, stróża dworskiego. Kobiety miały obowiązek bezpłatnie prać i strzyc dworskie owce. W 1827 r. było tu 13 dymów i 112 mieszkańców.
W okresie powojennym działało w Warszewie Kółko Rolnicze, które zakończyło swoją działalność w 2004 r. Do lat dziewięćdziesiątych działało w Warszewie Koło Gospodyń Wiejskich.
Do sołectwa należy wieś Modła licząca obecnie 46 mieszkańców, która wymieniana była już w 1410 r. Modła od XV w., a zapewne wcześniej, była własnością prywatną. Jej właściciele zmieniali się często. Od 1575 do 1744 r. właścicielami Modły była rodzina Biernackich. Prawdopodobnie w latach 20. XIX w. Modła przeszła na własność rodziny Niemojowskich z Marchwacza.
Jadwiga Miluśka-Stasiak, "W kręgu Miasteczka Róży Wiatrów. Gmina Opatówek wczoraj i dziś", Opatówek 2011.