Tradycje wielkanocne, a szczególnie kraszanki były tematem kolejnych zajęć dla dzieci, które odbyły się w naszej bibliotece, tuż przed Wielkanocą - 21 kwietnia 2011 r.
Na początku dzieci dowiedziały się o tradycjach świątecznych. Rozmowy toczyły się wokół symboliki świeconych jaj, baranka, wielkanocnego zajączka oraz śmigusa-dyngusa. Dzieci usłyszały na czym polega metoda zdobienia jaj wielkanocnych zwana batikiem oraz że jajka gotowane w wodzie z dodatkiem łupin cebuli, żyta czy też wrotyczu wyglądają równie pięknie.
W kolejnej części spotkania dzieci z pasją pisały jajka. Nie zabrakło tradycyjnych wydmuszek, ale większość zdobiła popularne w tym roku jajka styropianowe.
Rozmaitość materiałów zdobniczych od tasiemek, cekinów po koraliki i kolorowe włóczki, pozwoliła dzieciom na stworzenie istnych dzieł sztuki. Wszyscy wykazli się niezwykłą pomysłowością, a szczególną cierpliwość i zapał okazała Andżelika Wosiek. Dziewczynka wykorzystała do pracy sporych rozmiarów jajo ze styropianu, które misternie oplotła kolorową muliną.
Miłym akcentem na koniec spotkania było zaangażowanie się w zabawę rodziców oraz słodka niespodzianka od zajączka wielkanocnego, ukryta w zakamarkach biblioteki.
Niektóre z pieknych kraszanek, wykonanych tego dnia przez młodych, zdolnych artystów - czytelników można podziwiać w bibliotece.